fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Muzyczne „nie” dla narkotyków, czyli pasja, która jest misją

Roy Bennet Group zagra w środę w Muzie. Występ ma zwrócić uwagę na problem uzależnienia młodzieży.
Wokalista Roy Bennet jest oficerem londyńskiej Metropolitan Police, gdzie zajmuje się przeciwdziałaniem pedofilii i pracuje nad strategiami związanymi z zapobieganiem przemocy na imprezach masowych (m.in. meczach piłkarskich). Karierę muzyczną rozpoczął w Polsce w latach 90., gdzie grywał na basie z grupą bydgoskich muzyków. Był też wokalistą zespołu FunkyXL.
Od 2006 r. współpracuje z założycielem Roy Bennet Group Krzysztofem Witkowskim – gitarzystą basowym i terapeutą uzależnień. W zespole grają ponadto: Tomasz Pacanowski (gitara), Artur Florkowski (puzon), Rafał Karasiewicz (pianino), Grzegorz Daroń (perkusja), Katarzyna Mirowska (wokal), Jacek Kotlarski (trąbka) i Marcin Fic (trąbka).
Grupa ma na koncie album „Positive Energy". Pochodzący z niego utwór „Love In Your Eyes" znalazł się na składance „Smooth Jazz Cafe" 10. Ciepły głos Roya Benneta komponuje się idealnie z utworami, które subtelnie uwodzą chwytliwymi lounge'owymi dźwiękami, balansując między melodyjnym jazzem a wyrafinowanym popem. Cały album ma coś jeszcze – bije podobne produkcje na głowę dynamizmem mieszanki funky, soulu, reggae i r'n'b.
Ich trasa po pięciu miastach – rozpoczęta 26 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii – nosi tytuł „Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki". Jest poświęcona artystom, którzy mieli znaczący wpływ na rozwój współczesnego rocka, ale odeszli przedwcześnie na skutek nadużywania narkotyków – m.in. Janis Joplin, Jimiemu Hendriksowi czy Jimowi Morrisonowi. To nowoczesna forma profilaktyki uzależnień. Alternatywa dla wykładów o narkomanii organizowanych w ramach typowych akcji.
Roy Bennet Group – Muza, Warszawa, ul. Chmielna 9, środa (29.06), godz. 21, wstęp wolny
 
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA