fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Ostrowiec Świętokrzyski stolicą polskiego pływania

Nie nad Bałtykiem, nie wśród jezior, ale w Górach Świętokrzyskich tworzy się centrum polskiego pływania
To miasto z pływaniem kojarzone jest nie od dziś. W klubie KSZO działa sekcja pływacka oraz piłki wodnej, która może się pochwalić dziesięcioma tytułami mistrzów Polski.
Od 2004 roku dzięki pływalni Rawszczyzna Ostrowiec żyje nie tylko wspomnieniami i tradycją, ale też staje się centrum polskiego pływania, w którym trenują i startują najlepsi. Warto dodać, że basen powstał, jeszcze zanim w Polsce zaczął się boom na inwestycje sportowe. Tak nowoczesnymi obiektami mogą się pochwalić chyba tylko jeszcze Szczecin i Oświęcim.
– Budowa kosztowała 45 mln zł, a pieniądze w znacznej części pochodziły z Ministerstwa Sportu. Resztę dała gmina – wspomina Mariusz Rokita, dyrektor ostrowieckiego MOSiR.  Powstał nowoczesny kompleks, z trybunami na 1500 osób, który został uznany za najpiękniejszą budowlę sportową 2004 roku w Polsce.
– Korzystamy na tym, że w Warszawie ciągle nie ma odpowiedniego ośrodka dla przygotowań kadry. Pływacy wolą przyjechać do Ostrowca i trenować w spokoju, niż ustawiać się w kolejce na Warszawiankę – dodaje Rokita. Ostrowiecki basen staje się popularny nie tylko w kraju, ale i za granicą. – Przyjeżdżają do nas grupy z Niemiec i Skandynawii  – przypomina Rokita.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA