fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kaczyński: Polska musi mieć swoją markę

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
- Dajmy nam szansę - apelował podczas kongresu młodych PiS prezesugrupowania Jarosław Kaczyński.
- Polsce potrzebna jest wielka zmiana, Polsce potrzebna jest nowa władza, sprawiedliwe, praworządne państwo -  mówił Kaczyński.
- Tylko wtedy będzie gwarancja, że odrzucone zostaną zasady, które w pewnym uproszczeniu można przedstawić tak: nieważne, co zostało wybudowane, nieważne jak zostało wybudowane, ważne, że koledzy zarobili - powiedział Kaczyński.
- Dla nas ważne jest, żeby było budowane szybko i dobrze" - podkreślił. Dodał, że budowa infrastruktury, "to jest dopiero początek, to jest wstęp do nowoczesności". "Ci, którzy dzisiaj rządzą, chociaż pokrywają to tysiącem kłamstw, nawet na tej wstępnej fazie są zupełnie bezradni, nie potrafią - powiedział.
Jak dodał, "to nie jest przypadek, to jest sytuacja, którą socjologowie, uczeni nazywają strukturalną".
- Polsce potrzebna jest wielka zmiana, Polsce potrzebna jest nowa władza, sprawiedliwe, praworządne państwo, zasada równości obywateli w każdej dziedzinie, przed każdym urzędem, przed każdym sądem - apelował Kaczyński.
- Polsce potrzebne jest to wszystko, co buduje prawdziwą demokrację, bo prawdziwa demokracja jest siłą, także siłą gospodarczą, siłą rozwojową, a prawdziwa demokracja potrzebuje prawdy, prawdy, a nie kłamstwa, prawdy a nie propagandy, nie różnego rodzaju przesłon, które w tej chwili uniemożliwiają zwykłemu obywatelowi zobaczenie, jak jest naprawdę - podkreślił.
Jak powiedział, na scenie, z której przemawia, mogłaby być kurtyna. - Ta kurtyna parę lat temu, w czasie afery Rywina, została trochę uchylona. Trzeba ją zerwać całkowicie. Ludzie muszą wiedzieć, jak jest naprawdę - apelował Kaczyński. Jak dodał, "dopiero wtedy nowoczesność będzie mogła wkraczać do naszego kraju.
- To, co reprezentują dziś rządzący, to jest anachronizm, to jest przeszłość, przeszłość dzisiaj pewna siebie, zadowolona z siebie, ale przeszłość - mówił.
Jak powiedział, gdy myśli o tym, co dzieje się w Gdańsku (gdzie odbywa się konwencja PO-PAP), wracają wspomnienie sprzed ponad trzydziestu lat. - Wtedy krążyło po naszym kraju bardzo wiele różnych piosenek politycznych, które bezpośrednio albo pośrednio odnosiły się do tej schyłkowej rzeczywistości. Jedna z nich chodzi mi dziś po głowie.
- A gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała, a gdy Titanic tonął to też był wielki szpan, taki jak tam. Kapitan miał do końca koszulę śnieżnobiałą, a para szła za parą w tan - cytował Kaczyński.
- Nie wiem, czy kapitan Tusk ma śnieżnobiałą koszulę - powiedział.

W Gdańsku i w Warszawie spotkały się dwie Polski

Jarosław Kaczyński  nawiązał do obradującej w tym samym czasie w Gdańsku konwencji PO. - W Gdańsku i w Warszawie spotkały się dwie Polski - mówił.
- Tam w Gdańsku obradują, jeśli można to tak nazwać, ci syci, już cokolwiek gnuśni, z karkami zgiętym na Wschód i Zachód, nie widzący dalej swojego nosa, wierzący, że wszystko co trzeba załatwiać, załatwi sie przez znajomości (...) najlepiej w "Pędzącym Króliku", wierzący, że polityka to propaganda, że w gruncie rzeczy nieważne, co się dzieje - zawsze wszystko można powiedzieć, wszystko można wmówić. To jest taka Polska. To jest polska przeszłości. To jest Polska anachroniczna - oświadczył lider PiS.
Jak dodał, mamy też Warszawę, "gdzie przyjechaliście wy, młodzi". - Wy jesteście przyszłością, tu jest Polska przyszłości - podkreślił Kaczyński.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA