fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Relikwie papieża w Panteonie Wielkich Polaków

IV Dzień Dziękczynienia, który odbył się wczoraj na polach wilanowskich w Warszawie, był wyrazem wdzięczności za beatyfikację Jana Pawła II i życie kard. Stefana Wyszyńskiego, o którego szybką beatyfikację się modlono.
– Obaj wielcy Polacy znajdą należne miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej i muzeum, które przy niej powstaje – zapowiedział  kard. Kazimierz Nycz,  metropolita warszawski.
Wczoraj do świątyni w uroczystej procesji przyniesiono relikwie bł. Jana Pawła II. Kryształowy relikwiarz z kawałkiem papieskiej szaty skrwawionej podczas zamachu 13 maja 1981 r. został umieszczony w Panteonie Wielkich Polaków, gdzie jest już m.in. relikwiarz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Abp Józef Michalik odniósł się w homilii do życia publicznego w Polsce. – Z niepokojem patrzymy na chorobliwe podziały wśród różnych orientacji. Są one tak dalekie i niepokojące, że znieważa się najwyższe autorytety, że doszło do  morderstwa politycznego niewinnego człowieka, ale z  drugiej strony także źle jest, jeśli brak woli pojednania i nawet obecność w kościele bywa kwalifikowana partyjnie  – mówił.
Podkreślił, że "niedopuszczalne jest deptanie bohaterów historii i upolitycznianie świętych symboli, choćby krzyża, bo to jest symbol święty".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA