fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Jubileusz 10-lecia Art Color Ballet

Art Color Ballet
Materiały Organizatora
Z okazji jubileuszu 10-lecia zespół Art Color Ballet przedstawi 4 spektakle: "O.K.O.", "Lumino4", "Tabularasa", "Elementos" prezentujące przekrój i różnorodność dotychczasowej pracy artystycznej zespołu.
Zespół założyła w 1998 roku w Krakowie tancerka, choreograf Agnieszka Glińska. Tworzą go tancerze, plastycy i charakteryzatorzy.
Artyści wykorzystują różne techniki tańca - współczesny, klasyczny, akrobatyka, pantomima, afro dance oraz nowe formy wypracowane przez zespół.
Jako jedyny zespół baletowy w Polsce wykorzystuje w swoich spektaklach malarstwo na ciele – bodypainting. Od 2003 jest w czołówce najlepszych grup na World Bodypainting Festival w Austrii.
Artyści uczestniczyli w wielu prestiżowych imprezach w kraju i za granicą: Word Bodypainting Festival w Austrii 2003-2007, Malta, Festival Wright and Play w Krakowie, Dni Małopolski i Krakowa w Londynie, Festiwal Teatrów Muzycznych w Dreźnie, Festiwal Teatrów Eksperymentalnych w Seulu, Podczas Gali rozdania nagród National Geographic, Open for Chopin dla Rmf Clasic, Festiwal Maskerade w Holandii, Gala Studenckiego Festiwalu Piosenki 2006,2007 i wiele innych.
Informacje o przedstwieniach - www.baletcolor.pl
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA