fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Bukmacherzy stawiają na Dudę

PAP/Jacek Turczyk
Już nie urzędujący prezydent, a kandydat PiS jest faworytem w II turze wyborów.

Zdaniem analityków STS nowym prezydentem zostanie kandydat PiS.

Kurs na zwycięstwo Dudy w tej firmie wynosi 1:1,42 - postawienie na niego 5 zł w przypadku wygranej oznacza, że do kieszeni gracza trafi 6,42 zł.

Z kolei kurs na zwycięstwo Bronisława Komorowskiego wynosi 1:2,42. Oznacza to, że w razie jego zwycięstwa, za każde postawione 5 zł można wygrać 10,64 zł.

Jak to wyliczono? - Przygotowanie kursów na wydarzenia społeczne i polityczne wiąże się z analizą bukmacherską wielu danych. W przypadku wyborów prezydenckich są to m.in.: sondaże, opinie komentatorów i ekspertów, opinie internautów, a także ocena bieżących wydarzeń kampanii - wylicza Paweł Rabantek, doradca zarządu ds. PR w firmie STS.

Dodaje, że wypadkowa tych informacji wpływa na ustalenie kursu, który oczywiście z czasem się zmienia w zależności od dalszych uzyskiwanych danych w ramach postępowania kampanii wyborczej, a także obstawień graczy.

- Nad przygotowaniem kursów i ich aktualizacją na takie wydarzenie pracuje zawsze kilku bukmacherów – tłumaczy ekspert.

Te prognozy, to duża zmiana w stosunku do typów sprzed pierwszej tury. Wtedy faworytem bukmacherów był zdecydowanie Bronisław Komorowski. Jego szanse, zdaniem analityków firmy Unibet, oszacowano na 1/20, co oznaczało, że za każdą postawioną złotówkę firmy bukmacherskie wypłaciłyby 20 groszy.

Drugie miejsce w rankingu firmy Unibet zajmował kandydat PiS Andrzej Duda. Zdaniem analityków prawdopodobieństwo, że wygra on wybory wynosiło 15/4. A szanse trzeciego w tym rankingu Pawła Kukiza oceniano jak 100/1.

Chętni mogą obstawiać wyniki wyborów w II turze. - Mamy takie zakłady. Niedługo pewnie też nasza konkurencja pewnie je wprowadzi. My natomiast będziemy rozszerzać ofertę np. o frekwencję czy dokładny wynik procentowy, jaki osiągną kandydaci – zapowiada Paweł Rabantek. Pierwszą turę w STS obstawiło kilkanaście tysięcy osób.

Eksperci zaznaczają, że stawki wygranych w zakładach dotyczących wyników wyborów prezydenckich będą się jeszcze zmieniać. - Wpływ na to będą mieć sondaże, bieżące wydarzenia w kampanii oraz opinie ekspertów, komentatorów, a także internautów. Ważnym czynnikiem przy zmianie kursu będą też zachowania graczy. Jeśli większość klientów będzie obstawiać jednego z kandydatów to kurs na niego będzie spadał – mówi Rabantek

Zdaniem politologów pojedynek obu kandydatów w II turze będzie wyrównany. - Wystąpienia dwóch głównych kandydatów w wieczór wyborczy zapowiadają wyrównany pojedynek, bo i jedno, i drugie było dalekie od ideału. Bronisław Komorowski nie ma mobilizującego sposobu mówienia, ale wynik przyjął też spokojnie, bez ekscytacji - mówił „Rzeczpospolitej" dr Jarosław Flis, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dodał, że z kolei u Andrzeja Dudy było widać wiecowe rozgorączkowanie, co nie musi działać zachęcająco na wahających się wyborów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA