fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rodzina

Milion Kart Dużej Rodziny

123RF
Premier Ewa Kopacz wręczyła rodzinie z Ciechanowa milionowy egzemplarz Karty Dużej Rodziny. „Chcemy nie tylko mówić o pomocy dla wielodzietnych rodzin, ale to robić i staramy się to robić na co dzień. Przez ostatnie lata zrobiliśmy wiele" - powiedziała szefowa rządu.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Premier Ewa Kopacz w obecności ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza wręczyła w piątek wyjątkową milionową Kartę rodzinie z Ciechanowa.

Karta jest elementem działań prorodzinnych rządu i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Do tej pory do programu przystąpiło ponad 580 partnerów - m.in. firm, muzeów i sklepów, które chcą wspierać rodziny wielodzietne poprzez system oferowanych zniżek

Ruszył "RODZINOMETR"

Premier Ewa Kopacz poinformowała również, że w piątek na stronie Kancelarii Premiera został uruchomiony RODZINOMETR. To specjalny licznik, który pokazuje, jak wiele udało się zdziałać przez ostatnie lata w polityce prorodzinnej.

Prawie 4800 nowych przedszkoli, ponad 2000 nowych żłobków i ponad pół miliona bezpłatnych podręczników dla pierwszaków. Dzięki rządowemu programowi in vitro do tej pory urodziło się ponad 1800 dzieci – wymieniła premier Ewa Kopacz. Ponadto rząd w 2015 roku przeznaczył dodatkowe 50 mln zł na budowę żłobków. Dzięki rządowemu programowi „Maluch na Uczelni" powstaną miejsca opieki dla dzieci studentów na 43 uczelniach- poinformowała szefowa rządu.

Kolejne projekty prorodzinne

Szefowa rządu poinformowała, że rząd konsekwentnie będzie realizował kolejne zapowiedzi prorodzinne złożone w expose.

Premier wskazała również zmiany, które wejdą w życie na początku przyszłego roku. Od 2016 r. ze świadczeń rodzicielskich będą mogli korzystać także rodzice bezrobotni, pracujący na umowy o dzieło, studenci i rolnicy. Otrzymają oni ok. 1000 zł świadczenia. Od 2016 r. w polityce rodzinnej wprowadzona zostanie również zasada „złotówka za złotówkę".

Obecnie realizowany program prorodzinny jest jednym z najbardziej wrażliwych i wspierających rodzinę w ostatnich 25 latach - mówiła premier Ewa Kopacz w Ciechanowie.

Źródło: KPRM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA