fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Zamykane kolejne połączenia z Rosją

Cathay Pacific flagowy przewoźnik Hongkongu i najlepsza linia minionego roku przestanie latać do Moskwy.
Bloomberg
Cathay Pacific flagowy przewoźnik Hongkongu i najlepsza linia minionego roku przestanie latać do Moskwy. Linie likwidują połączenie. Wcześniej zrobiło to już kilku innych przewoźników.

Przewoźnik z Hongkongu poinformował, że od 1 czerwca likwiduje połączenie z Moskwą, podał portal Lenta. „Decyzja jest podyktowana przyczynami ekonomicznymi: wysokimi kosztami operacyjnymi i zmniejszeniem liczby pasażerów na trasie Moskwa-Hongkong znacząco wpłynęły na dochodowość (spadek -red) trasy" - wyjaśnia przewoźnik.

Cathay Pacific obsługuje 114 kierunków na świecie. W rankingu firmy Skytrax sporządzanym na podstawieni opinii pasażerów, została uznana za najlepszą linię lotniczą 2014 r.

Chińczycy nie są pierwszą linią, która rezygnuje z lotów do Rosji z powodu dewaluacji rubla i spadku siły nabywczej Rosjan. W lutym tajskie linie narodowe Thai Airways (lata do 35 krajów na pięciu kontynentach) poinformowały, że z końcem marca zamykają połączenie Moskwa-Bangkok. Loty z Moskwy do Wiednia zlikwidowała też linia NIKI a Aigle Azur zrezygnował z połączenia Paryż-Moskwa.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA