fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Magnusson doradcą spółki Octava przy nabyciu nieruchomości biurowych

www.sxc.hu

Kancelaria prawna Magnusson doradzała Octava S.A. (polski inwestor finansowy działający w sektorze nieruchomości), spółce notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w związku z zakupem przez spółki zależne funduszu inwestycyjnego Octava FIZAN, powiązanego z Octavą, budynków biurowych w Polsce: budynku Obrzeżna znajdującego się w Warszawie oraz Baltic Business Centre znajdującego się w Gdyni, od litewskiego funduszu nieruchomości BPT Optima zarządzanego przez Northern Horizon Capital.

Budynek Obrzeżna, zlokalizowany w dzielnicy Mokotów, obejmuje 9.600 mkw. powierzchni biurowej. Baltic Business Center jest zlokalizowany w centrum Gdyni i dysponuje 11.300 mkw. powierzchni biurowej. Zamknięcie transakcji sprzedaży nastąpiło w styczniu 2015 r.

Magnusson świadczył na rzecz Octava kompleksową obsługę prawną transakcji, w tym w związku z badaniem prawnym nieruchomości, oraz sporządzeniem, negocjowaniem i podpisaniem umów sprzedaży wraz z umowami towarzyszącymi.

Zespołem Magnusson doradzającym na rzecz Octava kierowała partner Katarzyna Sawa-Rybaczek (na zdjęciu). W skład zespołu wchodzili partner Przemysław Kastyak oraz prawnicy: adwokat Małgorzata Błahuciak, radca prawny Tomasz Rysiak, radca prawny Witold Jarzyński, oraz aplikanci adwokaccy: Zuzanna Wencel-Czuryszkiewicz, Izabela Żmijewska i Kamil Stelmach.

„Pomyślne zakończenie transakcji na rzecz Octava po wielu miesiącach trudnych negocjacji jest dla nas ogromną satysfakcją, w szczególności biorąc pod uwagę skomplikowane aspekty prawne związane z portfelowym zakupem dwóch odrębnych projektów biurowych. Jest to kolejna transakcja nieruchomościowa dużej wagi, jaką Magnusson przeprowadził na przestrzeni ostatnich miesięcy", skomentowała Katarzyna Sawa-Rybaczek, partner w Kancelarii Prawniczej Magnusson.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA