Muzyka

Chińska trasa Imagination Quartet

Imagination Quartet China tour 2014
materiały prasowe
Formacja w połowie października wystąpiła na jednym z największych chińskich festiwali jazzowych Oct-Loft w Shenzhen, a także na dwóch lokalnych festiwalach w Zhongshan i Guangzhou. Dla naszych czytelników mamy dwie płyty.
Zespół występował w składzie: Michał Sołtan gitara, Damian Pińkowski saksofon, Dariusz Świtalski bas, Maciej Dziedzic perkusja. Zobacz galerię zdjęć
- Koncerty w Chinach były przepięknym przeżyciem. Dokładnie tak sobie je wyobrażałem przed wyjazdem. Publiczność reagowała niezwykle entuzjastycznie na naszą zróżnicowaną muzykę! Nowy materiał wypalił doskonale - elementy jazzu, rocka, spokojne ballady z gitarą akustyczną, czy w końcu disco jazz i dubstep! Ostatni, największy koncert w Shenzhen był najlepszym koncertem w historii zespołu. Jestem przekonany, że zagramy Chinach jeszcze wiele razy! – mówi Michał Sołtan, lider Imagination Quartet. Imagination Quartet w połowie października zagrał trzy koncerty na południu Chin: w Zhongshan na Jazz Festival, na Guangzhou Jazz Festival oraz najważniejszy - w Shenzhen w ramach 4. edycji Oct-Loft International Jazz Festival.
"Sala pękała w szwach. Zaczęło się spokojnie, ale pod koniec występ bardziej przypominał koncert rockowy. Publiczność tańczyła i klaskała w rytm muzyki, a gitarzysta skakał po scenie bez koszulki" - ocenił w lokalny dziennikarz i krytyk muzyczny Josef Ho po występie IQ w Shenzhen. W najbliższym czasie Imagination Quartet wystąpi na żywo m.in. 8 listopada w Warszawie w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (dawny Traffic Club, ul. Bracka 20) na festiwalu Crowd Festival, organizowanym przez platformę Wspieram Kulturę; 15 listopada w Weimarze na 3. edycji „Jazz po polsku" festiwalu Jazzmeile Thuringen oraz 21 lutego w Berlinie w  klubie Kunstfabrik Schlot. Koncerty stanowią zwiastun nowego albumu, który ukaże się w Polsce pod koniec roku dzięki Anaconda Productions, a także w Chinach – na początku przyszłego. Więcej o zespole: www.imaginationquartet.com KONKURS Dla naszych czytelników mamy dwie płyty Imagination Quartet. Aby je wygrać, wyślij we wtorek (28 października) esemes o treści ZW.01.Imię Nazwisko + ADRES WYSYŁKI na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł). Wygrywa co drugi esemes nadesłany na dany kod w godz. 13.00 - 15.00 w dniu 28 października do momentu wyczerpania puli nagród (książkę wyślemy na wskazany w esemesie adres, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).      
Źródło: materiały prasowe

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL