fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Kolejne czerwone kartki dla szefów SKOK

Monika Krześniak-Sajewicz
Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła wyrażenia zgody na powołanie Katarzyny Bieranowskiej na stanowisko prezesa Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych.
Wskazany powód to brak rękojmi prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty, związany z nieprawidłowościami w odniesieniu do ubezpieczenia depozytów w spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych. Jednocześnie Komisja odmówiła zatwierdzenia Joanny Wysockiej – Turek na stanowisku prezesa Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej „Polska". Komisja podała w uzasadnieniu, że nie daje ona rękojmi, a jej brak jest konsekwencją dotychczasowego sposobu zarządzania kasą przez panią prezes.
- Prezes ponosi odpowiedzialność za obecną złożoną sytuację kasy oraz nieprawidłowości w jej działaniu, stwierdzone m.in. przez inspekcję KNF. Komisja brała również pod uwagę przewidywany dalszy wpływ pani prezes na kasę, w tym ocenę jej zdolności do skutecznej realizacji działań naprawczych oraz zapewnienia właściwego zarządzania i rozwoju kasy w przyszłości- napisała KNF w komunikacie po posiedzeniu. To kolejni szefowie kas z systemu SKOK, którzy nie dostali zgody nadzoru na piastowanie swoich funkcji.
Ostatnio KNF odmówiła zatwierdzenia Rafała Matusiaka na stanowisku prezesa Kasy Krajowej SKOK. Wcześniej zgody na piastowanie funkcji nie dostało kilkunastu prezesów , w tym Andrzej Sosnowski prezes największej SKOK im. Stefczyka (ma 1 mln członków i 7 mld zł aktywów). Kasa Krajowa SKOK zapowiedziała, że będzie się odwoływać od tych decyzji.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA