fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Warszawa solidarna z Tybetem

Demonstracja w Warszawie, 10 marca 2008 r.
Życie Warszawy, ak Agata Kowalczyk
Przeciwnicy krwawego stłumienia przez chińską policję manifestacji w Lhasie, zebrali się w Warszawie, by wyrazić solidarność z uciskanymi Tybetańczykami. Od godz. 13 zebrani pod Ambasadą Chin skandowali "Wolny Tybet, Wolne Chiny" oraz "Olimpiada nie w Pekinie". Niedzielna manifestacja zgromadziła blisko 200 osób.
Zebrani protestowali przeciwko ostatnim zajściom w okupowanym od ponad 50 lat przez Chiny Tybecie. Pod Ambasadą Chińską uczestnicy manifestacji rozłożyli tablice z informacjami o torturach, jakich dopuszczają się chińskie władze wobec praktykujących z Falung Gong. W powietrzu powiewały flagi Tybetu i transparenty, poprzez które manifestujący domagają się wolności dla Tybetu i uwolnienia jego mieszkańców spod rządów Chin.
Demonstranci domagali się zajęcia stanowiska polskich władz ws. Tybetu. Organizatorzy mówili, że jest im wstyd z powodu opieszałości rządu w tej sprawie. Parlamentarny zespół ds. Tybetu po raz kolejny nawoływał, że nie jest jeszcze za późno, by polscy sportowcy odmówili udziału w olimpiadzie.
Więcej w Życiu Warszawy
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA