fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wanda Nowicka będzie współpracować z Palikotem

ROL
Wanda Nowicka przyjęła propozycję Janusza Palikota i będzie reprezentować jego nową partię w parlamencie
Informację przekazał rzecznik prasowy klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek. - Marszałkini Wanda Nowicka postanowiła przyjąć od Janusza Palikota propozycję współpracy na forum Parlamentu. Od przyszłego tygodnia będzie przedstawicielem nowo powołanej partii w prezydium Sejmu - poinformował.
Wiadomo również, że Nowicka przyjęła także zaproszenie na kongres nowego ugrupowania, który odbędzie się 6 października. Ma na nim wystąpić w charakterze gościa.
- To prawda, że zdecydowałam się na prośbę klubu podjąć współpracę w zakresie reprezentowania go w prezydium, jak również w zakresie wzajemnego wspierania projektów ustaw, które będą godne z moim programem i ich programem - potwierdza rp.pl informacje przekazane przez Andrzeja Rozenka Wanda Nowicka.
Przestrzega jednak przed przedwczesnym łączeniem tej decyzji z powrotem do Ruchu Palikota. - Zgodziłam się na współpracę. Uznałam, że skoro ustały powody, przez które była ona niemożliwa wcześniej, Janusz Palikot mnie przeprosił, to mogę w takim zakresie nawiązać współpracę. Ale proszę przedwcześnie tego nie interpretować, jako powrót - zastrzega.
Nowicka potwierdza także, że rzeczywiście przyjęła zaproszenie na kongres, który odbędzie się 6 października, ale jedynie w charakterze gościa. - To nie oznacza, że coś z tego wyniknie na przyszłość. Przyjęłam jedynie zaproszenie na kongres jako gość, tak, jak przyjmuję na wiele innych kongresów - ucina temat powrotu do partii Janusza Palikota i możliwości tworzenia z nim nowego ugrupowania.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA