fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Warszawska giełda chce kupić udział w Aquis Exchange

GPW prowadzi negocjacje w sprawie zakupu do 30 proc. akcji w firmie Aquis Exchange Ltd. z siedzibą w Wielkiej Brytanii
- Polski rynek kapitałowy ma wciąż ogromny potencjał do rozwoju i znajduje się w centrum zainteresowania GPW, ale w stale zmieniającym się otoczeniu na rynkach kapitałowych, konieczna jest dywersyfikacja biznesu, również na poziomie międzynarodowym. Niedawne poszerzenie działalności warszawskiej giełdy o rynki towarowe i prowadzone obecnie negocjacje zakupu udziałów w Aquis Exchange są wyrazem głęboko przemyślanej, długoterminowej strategii GPW – powiedział Adam Maciejewski, Prezes GPW
Aquis Exchange Limited jest spółką z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zamierza, po otrzymaniu zgody brytyjskiego regulatora, organizować pan-europejski rynek obrotu akcjami w formie wielostronnej platformy obrotu (Multilateral Trading Facility, MTF).
Celem spółki jest przemodelowanie wizerunku europejskiego rynku obrotu akcjami m.in. poprzez wprowadzenie innowacyjnych metod pobierania opłat transakcyjnych i innowacyjnych rodzajów zleceń.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA