fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

EBOR może udzielić Serinus Energy do 60 mln USD kredytu na rozwój w Tunezji

spółka
Serinus Energy (dawny KOV) pozyska dodatkowe środki na finansowanie swoich operacji w Tunezji. Zarząd EBOR udostępni do 60 mln USD. Kredyt spółka przeznaczy na sfinansowanie między innymi czteroletniego programu poszukiwań i wydobycia na nowych koncesjach w Afryce Północnej.
"(...)zarząd EBOR zaaprobował - oczekujący na podpisanie - projekt spółki, w ramach którego EBOR udostępni Serinus do 60 mln USD długoterminowego finansowania z przeznaczeniem środków na rozwój tunezyjskich pól naftowo-gazowych spółki. Projekt wymaga przeprowadzenia oceny due diligence, sformułowania ostatecznych umów kredytowych i powiązanych dokumentów zabezpieczeń, akceptacji Rady Dyrektorów Serinusa oraz zgody Giełdy Papierów Wartościowych w Toronto" - poinformowała spółka w komunikacie.
Pozyskane środki Serinus przeznaczy na rozwój i zagospodarowanie czterech pól ropy i gazu w Tunezji: Sabria, Chouech Essaida, Ech Chouech oraz Sanrahr w latach 2013-2017. Program prac obejmuje m.in. modernizację obecnych i wykonanie nowych odwiertów produkcyjnych, pozyskanie urządzeń wiertniczych i serwisowych oraz wykorzystanie nowych technologii, szczelinowania hydraulicznego i wydobycia z dwóch horyzontów. Całkowity koszt rozwoju pól w Tunezji do 2017 r. wyniesie ok. 166 mln USD.
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju kolejny raz wesprze Serinus Energy. Dwa lata temu przyznał on 40 milionów USD kredytu jej spółce zależnej – KUB-Gas, na prace związane z rozwojem aktywów ukraińskich. - Cieszymy się, że tak renomowana instytucja, jak EBOiR zaufała nam po raz kolejny. Dzięki m.in. środkom z poprzedniego kredytu, nasza obecna działalność na Ukrainie finansuje się sama, a cała spółka szybko i systematycznie się rozwija. Wierzymy, że podobnie będzie z inwestycją w Tunezji. Wykorzystamy zdobyte doświadczenie i dołożymy wszelkich starań, by historia się powtórzyła – powiedział cytowany w komunikacie Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA