fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Dariusz Strzelecki nowym dziekanem ORA w Gdańsku

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Adwokat Dariusz Strzelecki zwyciężył w sobotnich wyborach na dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.
Przez ostatnie trzy lata Dariusz Strzelecki pełnił funkcję wicedziekana. W tym roku obchodzi 25-lecie pracy adwokackiej. Swoją karierę prawniczą zaczynał jednak jako sędzia sądu rejonowego w Gdańsku. Jako młody sędzia miał niełatwe zadanie orzekania w sprawach politycznych podczas stanu wojennego. - Szybko przekonał się, że woli być po drugiej stronie stołu sędziowskiego – pisze portal adwokatura.pl.
Od wielu lat pełni rozmaite funkcje w izbie pomorskiej. W latach 1988-1995 był sędzią Sądu Dyscyplinarnego, w latach 1999-2002 zastępcą rzecznika dyscyplinarnego ORA w Gdańsku, a w latach 2004-2007 sprawował funkcję sekretarza. Z kolei w latach 2007-2010 – był wicedziekanem i rzecznikiem dyscyplinarnym.
Dariusz Strzelecki zwyciężył zdecydowaną liczbą głosów. Adwokatura.pl podaje, iż dotychczasowy wicedziekan pomorskiej ORA za cel stawia sobie integrację adwokatów nie tylko z dużych miast, ale również z mniejszych ośrodków. Chce aby zasady etyczne były jasne i czytelne, a jakiekolwiek odstępstwa surowo karane. Jest umiarkowanym zwolennikiem reklam adwokackich.
Najważniejszą wartością jest uczciwość wobec siebie i klienta. Adwokat powinien być również solidny, sumienny, punktualny i szczery – to credo zawodowe nowego dziekana.
Zgromadzenie pomorskiej izby adwokackiej wybrało również nowego prezesa Sądu Dyscyplinarnego. Został nim adw. dr Michał Went. Na funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej wybrano adw. Barbarę Zwarę.
Źródło: rp.pl, www.adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA