fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Szkolna legitymacja z biletem

shutterstock
Szkoły będą mogły wprowadzić elektroniczne dokumenty, które będą jednocześnie kartą wejściową do szkoły i uprawniały do przejazdu komunikacją miejską.

Szkoły, które mają drzwi na zamek magnetyczny, będą mogły wykorzystać legitymacje szkolne jako karty wejściowe do budynku. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadzi wzory takich dokumentów do rozporządzenia w sprawie świadectw i druków szkolnych. Jego projekt został przekazany do konsultacji publicznych. Na nowej legitymacji elektronicznej uczniowie nabiją też bilet miesięczny.

Nowe przepisy ułatwią również zmianę danych na świadectwie w przypadku zmiany imienia i nazwiska osoby, która o to wnosi. Dotychczas możliwe było to, tylko gdy wnioskodawca zmienił płeć i chciał, by świadectwa były do tego dostosowane.

Ministerstwo uznało, że warto uwzględnić także inne przypadki zmiany danych – za każdym razem, gdy została wydana decyzja administracyjna lub rozstrzygnięcie w sprawie zmian imienia lub nazwiska.

Zmiany w drukach szkolnych wynikają też z reformy systemu oświaty i wprowadzenia nowych typów szkół (ośmioklasowej szkoły podstawowej, czteroletniego liceum, pięcioletniego technikum i szkół branżowych).

etap legislacyjny: konsultacje publiczne

masz pytanie, wyślij e-mail do autorki: k.wojcik@rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA