fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynagrodzenia

Rekordowy wzrost płac specjalistów i menedżerów

Adobe Stock
Prawie o 14 proc. zwiększyły się w tym roku średnie wynagrodzenia na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich. Największą, aż 21 proc., skalę podwyżek widać w działach HR.

Średnia płaca specjalistów i menedżerów HR przekracza już 9,8 tys. zł brutto (to o ponad 1700 zł więcej niż przed rokiem), przewyższając nawet średnie zarobki inżynierów – wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej" raportu firmy rekrutacyjnej Antal. Według jej danych przeciętne zarobki specjalistów i menedżerów (kierowników i dyrektorów) wzrosły w tym roku do 11,6 tys. zł brutto miesięcznie. To o ponad 1,4 tys. zł i ok. 14 proc. więcej niż przed rokiem, co oznacza największą od pięciu lat skalę podwyżek na tych stanowiskach.

Złowić rekrutera

– Ten wzrost wynagrodzeń był nie do uniknięcia na obecnym rynku pracy – twierdzi Artur Skiba, prezes Antalu. Dodaje, że 14-proc. dynamika wzrostu jest w dużej mierze efektem podwyżek, które miały miejsce już po wakacjach, gdy wiele firm zdało sobie sprawę, że nie jest w stanie zwiększyć ani nawet utrzymać poziomu zatrudnienia bez wzrostu wynagrodzeń. W tym wynagrodzeń w działach HR, gdzie obok sprawnych rek...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA