fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Giertych o wyborach samorządowych: Moralne zwycięstwo PiS

Fotorzepa, Robert Gardziński
"Niestety, ze względu na przeważające siły wrogie Narodowi Polskiemu, które okupują media, zwycięstwo PiS może się niektórym wydać nieoczywiste" - ironizuje były wicepremier Roman Giertych, komentując na swoim profilu na Facebooku wyniki II tury wyborów samorządowych.

"Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim kandydatom Prawa i Sprawiedliwości dzisiejszego historycznego zwycięstwa. To kolejny dzień, w którym wrogie siły zostały pokonane! Jeśli natomiast, wbrew oczywistym faktom, opozycja będzie po raz kolejny bredzić o swoich jakiś sukcesach, to świadczyć to będzie o jej kompletnym otumanieniu" - ironizuje Giertych.

"Jest to wielkie zwycięstwo. Nawet jeśli nie arytmetyczne, to moralne. Gloria victis! I życzę takich zwycięstw w kolejnych wyborczych bitwach" - dodaje były wicepremier.

Giertych odnosi się też do wyborczej porażki popieranej przez PiS w wyborach na prezydenta Krakowa Małgorzaty Wassermann, która jest jednocześnie przewodniczącą komisji ds. Amber Gold. 5 listopada przed komisją ma stawić się w roli świadka Donald Tusk, którego pełnomocnikiem jest Giertych. "Słuszne miała przeczucie, że Donald Tusk szarlatańskimi zwodami utrudni jej kampanię. I tym samym sprytnym przedwyborczym zagraniem udowodniła pani poseł kolejną winę Tuska" - pisze o Wassermann Giertych.

"I nawet z Radomia już nie polecimy do Grecji i Afryki? Zdrada, zdrada, po trzykroć zdrada!" - kończy swój wpis były wicepremier nawiązując do przejęcia przez Skarb Państwa lotniska w Radomiu, co uznano za wsparcie dla kandydata PiS na prezydenta tego miasta, wiceszefa MON Wojciecha Skurkiewicza (który przegrał w II turze z dotychczasowym prezydentem).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA