fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Gawkowski: Nie ufam Jarosławom. Kaczyński może oszukać Gowina

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Nie ufam ani jednemu, ani drugiemu Jarosławowi. Kaczyński może oszukać Gowina i powiedzieć dzisiaj popołudniu że wybory będą w maju. Jeśli go nie oszuka, wybory będą prawdopodobnie w lipcu - mówił w TVN24 szef klubu Lewicy, Krzysztof Gawkowski.

Komentując porozumienie zawarte 6 maja wieczorem między Jarosławem Kaczyńskim a Jarosławem Gowinem, na mocy którego wybory prezydenckie mają nie odbyć się w maju, Gawkowski stwierdził, że "Lewica to przewidziała".

- Przez kilka tygodni mówiłem o tym, że Jarosław Gowin nie dotrzyma zobowiązania, nie da głosów które obronią demokrację. Widać wyraźnie, że Gowin to jest człowiekiem bez zasad - Lewica stanęła po dobrej stronie nie spotykając się z nim - mówił Gawkowski nawiązując do rozmów, jakie z Gowinem prowadzili liderzy PO i PSL.

Gawkowski zaznaczył, że mimo zawarcia przez Kaczyńskiego i Gowina porozumienia "dalej nic nie wiemy".

- To nie jest tak, że zostały rozdane karty. Nie wiadomo czy wybory 10 maja będą legalne czy nielegalne. Kaczyński i Gowin zabawili się z Polakami w grę, w której rozdają znaczone karty i rozłożyli stolik szulerów. Nie wiadomo jakie są podstawy do tego, że SN będzie rozstrzygał o ważności wyborów, które się nie odbędą - mówił szef klubu Lewicy.

- Cały świat się dziś śmieje z tego, co się dzieje z polskimi wyborami - ubolewał Gawkowski.

Na pytanie czy po rozpisaniu nowych wyborów Lewica rozważy zmianę kandydata, w związku ze stosunkowo niskimi notowaniami Roberta Biedronia, Gawkowski odparł, że wczoraj "Biedroń wygrał debatę prezydencką". - Nie ma dzisiaj planu że kogoś będziemy zmieniali, wymieniali. Biedroń nadawał pewien ton kampanii - oceniał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA