fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Prezes PSL: Radykałów z prawicy nie zatrzymają radykałowie z lewicy

Fotorzepa / Jerzy Dudek
- PSL-Koalicja Polska to jedyne ugrupowanie w centrum, które nie chce pozwolić na rządy radykalnej prawicy, ale nie zgadza się na rewolucję obyczajową - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że na listach Koalicji Obywatelskiej tworzonej przez PO, Nowoczesną i Inicjatywę Polska, nie będzie przedstawicieli PSL i SLD. 20 proc. miejsc na listach ma przypaść osobom, które dotychczas nie uczestniczyły w politycy parlamentarnej.

Po deklaracji Schetyny o wspólnym starcie w wyborach zdecydowali liderzy SLD, Razem i Wiosny.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że Platforma na niedawnej konwencji w Warszawie zaprezentowała program liberalno-lewicowy. - Szkoda, że nie doszło do porozumienia w bloku lewicowym - powiedział lider ludowców na konferencji prasowej w Sejmie, wymieniając w tym kontekście "trochę nowszą" lewicę z PO-KO i "starszą" z SLD.

Jego zdaniem, gdyby Koalicja Obywatelska porozumiała się z SLD, "wszystko byłoby jasne", a centrowo-liberalny program PO-KO i lewicowy program Sojuszu są sobie bliskie.

Polskie Stronnictwo Ludowe pójdzie do wyborów jako PSL-Koalicja Polska. Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że ma być to "umiarkowane centrum", budowane wspólnie z przedsiębiorcami, samorządowcami, gospodarzami oraz "wszystkimi ludźmi dobrej woli", którzy chcą państwa opartego o wartości chrześcijańskie, szanowanie tradycji, poszanowanie praw i przywrócenie wspólnoty narodowej.

Zdaniem szefa ludowców, PSL-Koalicja Polska to jedyne ugrupowanie w centrum, które "nie chce pozwolić na rządy radykalnej prawicy" i "nie zgadza się na rewolucję obyczajową". - Radykałów z prawicy nie zatrzymają radykałowie z lewicy. Może to zrobić tylko umiarkowane centrum - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Wcześniej prezes PSL wielokrotnie powtarzał, że w jego ocenie, najlepszy dla opozycji byłby start w ramach dwóch bloków - chadeckiego i lewicowego.

Źródło: rp.pl / 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA