fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Anna Goławska nową wiceminister zdrowia

Ministerstwo Zdrowia
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Jest następczyni Janusza Cieszyńskiego. Nową wiceminister zdrowia ds. informatyzacji została Anna Goławska, wieloletnia urzędniczka resortu.

Anna Goławska to druga kobieta wśród wiceministrów zdrowia (obok Sekretarz Stanu Józefy Szczurek-Żelazko) i zaufana współpracowniczka byłego wiceministra zdrowia ds. informatyzacji Janusza Cieszyńskiego. Od 2018 r. jest dyrektorem generalnym Ministerstwa Zdrowia, a wcześniej przez wiele lat pracowała w resorcie na różnych stanowiskach. Od 2009 r. zajmowała stanowisko naczelnika, a w latach 2015-2018 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia.

Jak czytamy na stronie resortu, od początku swojej pracy w administracji publicznej zajmowała się wdrażaniem środków europejskich dedykowanych dla sektora zdrowia. Natomiast od 2015 r. realizowała zadania związane z szeroko pojętym e- zdrowiem.

Jak czytamy, dysponuje wiedzą i doświadczeniem z zakresu finansów publicznych, zarządzania zasobami i projektami.

Gruntownie wykształcona, Anna Goławska jest absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, doktoranckich studiów w dyscyplinie nauk o zarządzaniu w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Projektami, Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej na Uniwersytecie im. Kardynała Wyszyńskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA