fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Prestiżowa nagroda dla polskiego fotografa

Grzegorz Tomasz Karnas
Polak, Grzegorz Karnas został nagrodzony w prestiżowym fotograficznym konkursie Pink Lady Food Photographer of the Year.

Pink Lady Food Photographer of the Year jest jednym z największych oraz najbardziej prestiżowych konkursów stworzonych z myślą o fotografii kulinarnej. Konkurs od sześciu lat skupia na sobie uwagę największych entuzjastów tej dziedziny fotografii.

 

Co roku pojawiają się na nim zdjęcia z pogranicza fotografii kulinarnej oraz reportażu, których tematyka dotyczy ochrony praw zwierząt, biedy czy degradacji środowiska.

W konkursie nie zabrakło polskiego akcentu. Główna nagroda w kategorii Politics of Food przypadła polskiemu fotografowi Grzegorzowi Tomaszowi Karnasowi. Fotografia “Dog Shower” pokazuje warunki, w jakich w północnym Wietnamie odbywa się transport psów do rzeźni.

- Konkurencja była zacięta - powiedział Andy Macdonald, główny sponsor nagród. - Z ponad 60 krajów zarejestrowano 8000 zdjęć, a standard był wyjątkowy - dodał. Jak podkreślił, zdjęcie Grzegorza Karnasa wyróżniało się w swojej kategorii „ze względu na sposób fotografowania, który sprawił, że tematyka była absorbująca i prowokująca do myślenia”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 24 kwietnia w Mall Galleries w Londynie. Gospodarzem wieczoru był legendarny prezenter telewizyjny i szef kuchni Prue Leith.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono około 8 tys. zdjęć z 60 krajów świata.

Źródło: pinkladyfoodphotographeroftheyear.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA