fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemcy: Ośmiolatek znów pędził autostradą. Rozbił auto

stock.adobe.com
Ośmioletni Niemiec drugi raz w tym tygodniu zabrał samochód matki i ruszył na przejażdżkę autostradą. Tym razem rozbił auto. Według policji, chłopiec lekceważył przepisy o ruchu drogowym.

Jak podała policja, ok. północy chłopak ukradł kluczyki do Volkswagena Golfa swojej matki i ruszył na przejażdżkę ulicami Dortmundu, a następnie autostradą. Auto jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów.

Czerwone światła i przepisy kodeksu drogowego najwyraźniej nie interesowały kierowcy - poinformowała policja w oświadczeniu. Ośmiolatek z Soest w Nadrenii Północnej-Westfalii miał na autostradzie rozwinąć prędkość 180 km/h.

Druga w tym tygodniu nielegalna przejażdżka chłopca zakończyła się gorzej niż pierwsza. Poprzednio ośmiolatek zaparkował w punkcie serwisowym przy autostradzie, włączył światła awaryjne i ustawił trójkąt ostrzegawczy. Teraz młody Niemiec znów próbował parkować przy autostradzie, jednak na parkingu uderzył w naczepę ciągnika siodłowego. Nikt nie odniósł obrażeń, ale samochód matki chłopca został poważnie uszkodzony.

Ośmiolatek jest fanem motoryzacji - regularnie jeździ gokartami, w przeszłości prowadził samochód na prywatnej posesji. Po pierwszej eskapadzie tłumaczył, że chciał się "tylko kawałek przejechać". Po drugim incydencie policja poinformowała, że chłopcu zostanie zapewniona opieka psychologa.

Źródło: DW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA