Największa grupa respondentów, bo 40 proc., popiera ustawę dezubekizacyjną, która właśnie weszła w życie. Co trzeci ankietowany jest przeciwny wprowadzonym nowym przepisom. 29 proc. badanych nie umiało zająć jednoznacznego stanowiska.
Aktualizacja: 04.10.2017 16:36 Publikacja: 04.10.2017 16:11
Foto: Fotorzepa/Michał Walczak
Największa grupa respondentów, bo 40 proc., popiera ustawę dezubekizacyjną, która właśnie weszła w życie. Co trzeci ankietowany jest przeciwny wprowadzonym nowym przepisom. 29 proc. badanych nie umiało zająć jednoznacznego stanowiska.
- Częściej tę ustawę popierają mężczyźni (45 proc. vs 35 proc. kobiet), a wśród kobiet taki sam jest odsetek popierających, jak i niemających zdania w tej kwestii. Zwolennikami tej ustawy są też częściej osoby o wykształceniu wyższym (42 proc.), o dochodzie powyżej 5000 zł (49 proc.) oraz badani z największych miast (44 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.
Były premier Leszek Miller wypowiedź ministra Błaszczaka uznał za „fake news”. - Nie jestem w stanie intelektualnie ogarnąć tej argumentacji wysublimowanej i wyszukanej pana Błaszczaka - kpił Miller.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
SGI od lat rozwija Dolny Mokotów, zachowując spójność stylu i filozofii projektowania. Na Siekierkach powstają apartamenty, w których liczy się proporcja, światło i jakość materiałów. To architektura, która nie potrzebuje dodatków, by przyciągać uwagę.
W sobotę w powiecie lubartowskim (województwo lubelskie) uruchomiono syreny alarmowe w związku z rosyjskim ataki...
Prezydent Karol Nawrocki nie zgodził się nie tylko na awanse w służbach specjalnych, lecz także odrzucił 130 wni...
Polacy bardzo niejednoznacznie oceniają reakcję państwa na działania dywersyjne na linii kolejowej Warszawa–Lubl...
Dzięki Funduszom Europejskim dla Polski Wschodniej (FEPW) firmy z tego regionu mają nowe możliwości na finansowanie innowacyjnych pomysłów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oferuje startupom w Polsce Wschodniej dostęp do siedmiu Platform startowych, które dają realne wsparcie lokalnych biznesów i zwiększenie konkurencyjność przedsiębiorstw. Są to partnerstwa ośrodków innowacji dające darmowe, kompleksowe programy wsparcia startupów od momentu rejestracji spółki.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawili się w siedzibie Fundacji Lux Veritatis, prowadzonej...
W nadchodzących miesiącach powinny się zacząć prace nad systemem rozszerzonej odpowiedzialności producenta za tekstylia. Najwyższa pora: czeka na to zarówno Bruksela, jak i spora część konsumentów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas