fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Magierowski: jeżeli prezydent otrzyma zaproszenie na ZO Sędziów TK - rozważy je

Marek Magerowski
PAP/ Leszek Szymański
Jeżeli prezydent Andrzej Duda otrzyma zaproszenie do wzięcia udziału w Zgromadzenia Ogólnym Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, to je rozważy - powiedział w sobotę w radiowej Trójce dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
"Zostały dwa listy wystosowane do pani prezes TK Julii Przyłębskiej, ze strony sędziów, którzy chcą, aby takie Zgromadzenie zostało zwołane, oraz część sędziów uważa, że nie ma takiej potrzeby" - podkreślił dyrektor Magierowski.
"Pani prezes Julia Przyłębska wczoraj stwierdziła, że zastanawia się nad stosownym rozwiązaniem i ewentualnym zwołaniem Zgromadzenia Ogólnego. Jeżeli pan prezydent otrzyma zaproszenie na takie Zgromadzenie, to oczywiście to rozważy" - podkreślił Magierowski.
W piątek Trybunał Konstytucyjny poinformował PAP, że prezes TK Julia Przyłębska analizuje możliwości zwołania Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, czego domaga się grupa sędziów. Jak podano, do prezes wpłynęły dwa pisma - jedno od grupy sędziów, który domagają się zwołania Zgromadzenia Ogólnego i drugie od sędziów - sprzeciwiających się temu.
"Pani prezes TK Julia Przyłębska otrzymała pismo grupy sędziów w sprawie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz drugiej grupy sędziów sprzeciwiającej się zwołaniu ZO STK. Oba wpłynęły w dniu 6 kwietnia 2017. W tej sytuacji pani prezes analizuje stan prawny dotyczący możliwości zwołania Zgromadzenia odnośnie proponowanego zakresu przedmiotowego i zastanawia się nad rozwiązaniem problemu sprzecznych stanowisk dwóch grup sędziów odnośnie możliwości i potrzeby zwołania Zgromadzenia" - poinformowano w przesłanym PAP komunikacie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA