fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Deklaracja "LGBT+": Bodnar gratuluje Trzaskowskiemu

RPO Adam Bodnar
Fotorzepa, Robert Gardziński
Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar pogratulował prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu przyjęcia deklaracji o prawach społeczności LGBT+.

Jako Rzecznik Praw Obywatelskich, pełniący także rolę niezależnego organu do spraw równego traktowania, z wielką radością przyjąłem informację o podpisaniu przez Pana Prezydenta Deklaracji „Warszawska Polityka Miejska Na Rzecz Społeczności LGBT+" – napisał do Rafała Trzaskowskiego rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

- Pragnę serdecznie pogratulować Panu Prezydentowi podjętych działań, okazać swoje poparcie dla wskazanej inicjatywy, a także wyrazić nadzieję, że założenia i cele Deklaracji oraz zawarte w niej rozwiązania będą skutecznie realizowane - dodał.

Przypomnijmy, iż dokument powstał z inicjatywy stowarzyszenia "Miłość Nie Wyklucza". Wymieniono w nim tematy, które zdaniem stowarzyszenia i organizacji ją wspierających wymagają interwencji miasta - chodzi m.in. o postulaty dotyczące bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, wolności artystycznej i utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej.

Źródło: RPO / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA