fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Donald Tusk: PiS już wie, że niedługo straci władzę

EP, Fred Marveaux
Były szef Rady Europejskiej Donald Tusk uważa, że Prawo i Sprawiedliwość jest świadome zbliżającej się utraty władzy, dlatego "rozdaje pieniądze, aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego".

"PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców. Taka strategia" - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Opinia byłego premiera i szefa Rady Europejskiej to komentarz do podpisanej wczoraj przez prezydenta ustawy w sprawie trzynastych rent i emerytur.

Czytaj także: Polityk Konfederacji: Niech rząd dojdzie do 24. emerytury

Tzw. trzynasta emerytura wyniesie w tym roku 1200 zł brutto, co powinno dać około 1025 zł wypłaty netto na konto emerytów i rencistów. Jednocześnie rząd przyjął projekt ustawy ws. kolejnej, czternastej emerytury. 

W przypadku 14. emerytury będzie obowiązywać kryterium dochodowe. W przypadku osób, których świadczenia przekroczą 2,9 tys. zł, pieniądze będą wypłacana na zasadzie “złotówka za złotówkę”, czyli w kwocie pomniejszonej o różnicę między wysokością renty lub emerytury a kwotą 2,9 tys. zł.

Pieniądze mają trafić na konta seniorów w listopadzie 2021.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA