fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Morawiecki przyznał Kubackiemu 100 tys. zł nagrody

AFP
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zdecydował o przyznaniu skoczkowi narciarskiemu Dawidowi Kubackiemu nagrody specjalnej w wysokości 100 tys. zł.

Szef rządu we wpisie na Facebooku oświadczył, że 100 tys. zł dla Kubackiego to specjalna nagroda za jego "wielkie zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni".

6 stycznia Dawid Kubacki jako trzeci Polak w historii - po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu - zapewnił sobie zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni.

W otwierających turniej zawodach w Oberstdorfie Kubacki był trzeci. W kolejnym konkursie, w Garmisch–Partenkirchen, Polak również stanął na najniższym stopniu podium. Zmagania w Innsbrucku Kubacki zakończył na drugim miejscu, a w ostatnim konkursie w Bischofshofen triumfował.

W poprzednim sezonie Dawid Kubacki w Turnieju Czterech Skoczni zajął czwartą pozycję.

We wpisie Mateusz Morawiecki odniósł się też do sobotniego drużynowego konkursu skoków w Zakopanem, w którym Polska zajęła piąte miejsce.

"W sporcie czasem przychodzi słabszy dzień, po którym zwycięstwa smakują jeszcze lepiej! I zapewniam, że nasi Mistrzowie traktują to z odpowiednim dystansem i sportową złością. Podczas kolacji, którą wspólnie zjedliśmy, humory dopisywały" - napisał premier.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA