fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Spotkanie Gersdorf-Morawiecki po sugestiach pośredników

Małgorzata Gersdorf
Fotorzepa, Robert Gardziński
Ani premier Mateusz Morawiecki, ani prof. Małgorzata Gersdorf nie byli inicjatorami spotkania, które odbyło się w środę rano - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Jak się dowiadujemy, spotkanie zostało zainicjowane przez pośredników, którym sugerowali obydwu stronom, że warto aby premier i prof. Gersdorf się zobaczyli.

Premier Morawiecki rozmawiał przed spotkaniem z prof. Gersforf z szefem KE Jean-Claude Junckerem. To spotkanie odbyło się we wtorek w Bukareszcie. Niektórzy nasi rozmówcy łączą te spotkania z niespodziewanym odłożeniem w czasie złożenia przez Komisję Europejską skargi do TSUE przeciwko Polsce, co ogłoszono w środę. - Rozmowy trwały już jakiś czas. Ich efektem było m.in. spotkanie z Gersdorf. - twierdzi nasz rozmówca. Premier ma być w stałym kontakcie z Jean-Claude Junckerem. Oficjalna wersja jest jednak taka, że - jak przyznał we czwartek rano Stanisław Piotrowicz z PiS na antenie Polsat News - że Morawiecki potwierdził tylko, że zdaniem PiS prof. Gersdorf nie jest już I prezes Sądu Najwyższego. Sam Morawiecki przyznał w Salzburgu - że rząd cały czas jest otwarty na dialog z Brukselą w sprawie zmian w sądownictwie.

Czytaj więcej:

Morawiecki spotkał się z Gersdorf

Morawiecki u Gersdorf. Piwnik: Kto kogo odwiedził?

Jak wynika z naszych rozmów, niektórzy politycy PiS byli zaskoczeni informacją, że premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę rano z prof. Małgorzatą Gersdorf. - Z natury takich spotkań wynika fakt, że nie informuje się o nic powszechnie - podkreśla nasz rozmówca. Obóz rządzący od wielu miesięcy budował przesłanie, że prof. Gersdorf nie jest już I prezes Sądu Najwyższego. Ale premier Mateusz Morawiecki w trakcie rozmowy dziennikarzami w Salzburgu w środę wieczorem przyznał, że rozmowa z prof. Gersdorf była dobra, chociaż nie zapadały podczas niej żadne ustalenia.

Więcej - o 21 na rp.pl i w jutrzejszej "Rzeczpospolitej"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA