fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Biden i Sanders na remis w Iowa

AFP
W stanie Iowa, w którym w przyszłym roku rozpoczną się prawybory prezydenckie, organizowane przez Partię Demokratyczną, Joe Biden, uznawany za faworyta prawyborów, ma obecnie takie samo poparcie jak Bernie Sanders - wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez The Iowa Starting Line/Change Research Poll.

W Iowa za Bidenem i Sandersem uplasowali się Pete Buttigieg (14 proc.), Elizabeth Warren (12 proc.) i Kamala Harris (10 proc.).

Jednocześnie, jak wynika z badania, wyborcy Demokratów najbardziej lubią Elizabeth Warren - 78 proc. z nich deklaruje, że ma korzystną opinię o tej kandydatce, co wskazuje na niewielki elektorat negatywny senator.

Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Bernie Sanders - 71 proc. Demokratów postrzega go pozytywnie.

Jane Loria, w omówieniu sondażu wskazuje, że Warren nie tylko cieszy się sympatią, ale jest też powszechnie rozpoznawalna.

Korzystniej niż sondaż w Iowa wypadają dla Bidena sondaże w innych stanach, w których Demokraci będą głosować po prawyborach w Iowa. W New Hampshire Biden pokonuje Sandersa 36 do 18 proc. W Karolinie Południowej - aż 46 proc. do 15 proc.

Jak jednak zauważa "The Independent" wyniki prawyborów w Iowa bywają kluczowe dla przebiegu wyścigu o nominację prezydencką. Porażka w stanie, w którym rozpoczynają się prawybory, może znacznie osłabić kandydata, uważanego za faworyta do prezydenckiej nominacji.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA