fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Zastępca rzecznika PiS otrzymał nową funkcję

Radosław Fogiel na konferencji prasowej przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie
PAP/Paweł Supernak
Na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS poseł Radosław Fogiel został wybrany sekretarzem ds. międzynarodowych. Zatwierdzono także regulamin oraz obsadę stanowisk statutowych.

Skład Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości został niedawno wybrany przez Radę Polityczną partii. W środę Komitet w nowym składzie po raz pierwszy zebrał się w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

- Trwające ok. 2,5 godziny posiedzenie było poświęcone przede wszystkim sprawom proceduralnym - przekazał "Rzeczpospolitej" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel dodając, że z uwagi na początek kadencji konieczne było dokonanie wyboru osób do pełnienia funkcji statutowych.

Przyjęty został (ten sam, co poprzednio) regulamin, wybrano sekretarza - został nim Piotr Milowański.

Radosław Fogiel powiedział, że wybrano reprezentację finansową, czyli osoby uprawnione do reprezentowania PiS w kwestiach majątkowych. Podobnie jak poprzednio, wybrani to prezes PiS Jarosław Kaczyński, skarbnik partii Teresa Szubert, europoseł Joachim Brudziński oraz poseł Henryk Kowalczyk.

Stanowisko rzecznika dyscyplinarnego utrzymał Karol Karski, jego zastępcami zostali poseł Leonard Krasulski i senator Maria Koc.

Rzeczniczką PiS pozostała Anita Czerwińska, wicerzecznikiem - Radosław Fogiel.

Na nowo utworzoną funkcję - sekretarza ds. międzynarodowych - powołany został Fogiel, który w styczniu stanął na czele biura PiS ds. międzynarodowych.

W rozmowie z "Rz" Fogiel powiedział, że będzie się zajmował tym samym, co dotychczas, a zmiana ma naturę techniczną.

- Biuro pozostaje - zadeklarował dodając, że jako sekretarz będzie zajmował się kontaktami na poziomie międzynarodowym m.in. z partiami z frakcji, do której w europarlamencie należy Prawo i Sprawiedliwość.

Na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS odbyła się także "dyskusja na tematy bieżące, głównie poświęcona planowanej reformie partii". Pytany przez "Rz" wicerzecznik, powiedział, że uchwała PiS ws. niezatrudniania członków rodzin polityków w spółkach Skarbu Państwa nie była tematem rozmów. - To przyjął kongres, tryb wykonania - z tego, co wiem - został przyjęty, nie było potrzeby się tym zajmować - zaznaczył.

Dopytywany dodał, że nie było także mowy o środowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wykonywania środków tymczasowych TSUE, które dotyczą funkcjonowania sądownictwa w Polsce.

Do powołania Fogla sceptycznie odniósł się były szef MSZ Witold Waszczykowski, europoseł, który w przeszłości krytykował mnożenie bytów odpowiedzialnych za prowadzenie polityki zagranicznej.

"Kolejny minister spraw zagranicznych. Gratuluję nowej funkcji" - napisał w mediach społecznościowych, kończąc wpis cytatem z "Misia" Stanisława Barei "słuszną linię ma nasza władza".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA