fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Reuters: Austriacki biznesmen oskarża Kaczyńskiego

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prawnicy reprezentujący austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera oskarżają prezesa rządzącego Polską PiS o to, że nie zapłacił mu za usługi związane z projektem budowy wieżowców w Warszawie - informuje "Reuters" powołując się na wtorkową publikację "Gazety Wyborczej".

"Nagrania pozyskane przez gazetę pochodzą z lipca 2018 roku i zawierają słowa Kaczyńskiego dotyczące wycofania się z projektu" - pisze Reuters dodając, że gazeta powołuje się na anonimowe źródła.

- Jeśli nie wygramy wyborów, nie będziemy mogli zbudować wieżowca w Warszawie - cytuje wypowiedź Kaczyńskiego z nagranej rozmowy Reuters.

Reuters odnotowuje też, że już w poniedziałek rzeczniczka PiS, Beata Mazurek nazwała wtorkową publikację gazety "pseudorewelacjami". "Te same plotki i spekulacje, które pojawiały się od lat" - pisała Mazurek na Twitterze.

Reuters pisze, że w wieżowcach, które miały zostać zbudowane przez Srebrną miały znaleźć się apartamenty, hotel i siedziba Instytutu Lecha Kaczyńskiego.

Agencja odnotowuje też, że będący własnością państwa bank Pekao miał pomóc w finansowaniu budowy.

"Kaczyński jest oskarżony o niezapłacenie Birgfellnerowi za usługi" - pisze Reuters, dodając, że prawnicy Austriaka powiadomili o sprawie prokuraturę.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA