fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Ryszard Czarnecki: Wierzymy, że Jacek Saryusz-Wolski może zdobyć poparcie w UE

AFP
Nie wystawia się kogoś po to, by "wystarczył być" - zapewnił w Polsat News eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki pytany o szanse Jacka Saryusza-Wolskiego jako kandydata na szefa Rady Europejskiej.

W sobotę MSZ ogłosiło, że Jacek Saryusz-Wolski jest kandydatem Polski na szefa Rady Europejskiej. Tego samego dnia eurodeputowany został wykluczony z szeregów PO. Czy dołączy do PiS? - Co będzie w przyszłości zobaczymy - ucina temat Czarnecki. Zdradza jedynie, że prezes PiS Jarosław Kaczyński i Saryusz-Wolski "odbyli długą i ciekawą rozmowę" w neutralnym miejscu.

Eurodeputowany PiS przekonywał jednocześnie, że Saryusz-Wolski ma szanse zdobyć poparcie 17 z 28 państw UE (przewodniczący RE wybierany jest większością głosów). - Gdybyśmy uważali, że nie jest to poparcie możliwe to nie byłoby tej kandydatury - podkreślił.

Wyjaśnił też, że PiS zdecydował się wystawić swojego kandydata, gdy pojawiły się sygnały iż "Skandynawia nie akceptuje kandydatury Tuska".

- Dostaliśmy sygnały, że będzie wystawiona była premier Danii. A także, że jest koncepcja socjalistycznego kandydata - mówił Czarnecki.

Europoseł PiS zwrócił jednocześnie uwagę, że "państwo, którego obywatelem jest kandydat musi go poprzeć".

Czarnecki wyraził też przekonani, że jeśli o stanowisko szefa RE ubiega się dwóch Polaków, to jeden z nich zostanie wybrany.

Źródło: Polsatnews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA