fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Szef IPN przyjął dymisję Greniucha

fot. Archiwum Instytut Pamięci Narodowej - oddział we Wrocławiu
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej przyjął dymisję, którą na jego ręce złożył dr Tomasz Greniuch, p.o. dyrektora oddziału IPN we Wrocławiu. Jarosław Szarek poinformował o tym w komunikacie przesłanym mediom.

"W związku z zaistniałymi okolicznościami dotyczącymi nominacji dr Tomasz Greniuch na stanowisko p.o. Dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu, dalsze pełnienie przez Niego tej funkcji jest niemożliwe. Dr. Tomasz Greniuch złożył na moje ręce rezygnację. Z dniem 22 lutego br. została ona przyjęta przez mnie" - brzmi komunikat Jarosława Szarka (pisownia oryginalna - red.).

Informacja o nominowaniu Tomasza Greniucha na stanowisko szefa wrocławskiego IPN wzbudziło wiele sprzeciwów, spowodowanych sympatiami politycznymi Greniucha.

Do 2013 roku był on członkiem Obozu Narodowo-Radykalnego, a media obiegły zdjęcia Greniucha z ręką wyciągniętą w faszystowskim pozdrowieniu.

Sam Greniuch przeprosił za te gesty, a politycy PiS, m.in. Ryszard Terlecki tłumaczyli je "błędami młodości".

Przeciwko nominacji Greniucha zaprotestowała m.in. ambasada Izraela w Warszawie, otwarty list protestacyjny z apelem o jego odwołanie podpisało stu sygnatariuszy.

Dziś media nieoficjalnie donosiły, że Kolegium IPN jednogłośnie podjęło decyzję o odwołaniu Greniucha, jego nominację nazywając "błędną i wyjątkowo szkodliwą".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA