fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Notowania PiS minimalnie spadają. Połowa Polaków nie głosuje

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Jedynym ugrupowaniem, które notuje wzrost poparcia, jest Koalicja Obywatelska. Zyskała 0,2 pkt. proc. Sondaż IBRiS dla Wirtualnej Polski.

Prawo i Sprawiedliwość ma poparcie 33,2 proc. ankietowanych. W stosunku do poprzedniego sondażu oznacza to spadek o 0,8 pkt. proc.

Koalicja Obywatelska jest jedyną formacją, która w tym sondażu odnotowała wzrost poparcia - o 0,2 pkt. proc. - ale z wynikiem 23,6 pkt. proc. plasuje się daleko w tyle za partią rządzącą.

Trzecia na podium Polska 2050 Szymona Hołowni zyskuje poparcie 9,1 proc. respondentów, ale jednocześnie najwięcej traci - 5,3 pkt. proc.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica z wynikiem 8,9 pkt. proc. (- 0,8 pkt. proc.) oraz PSL-Koalicja Polska, na którą zagłosowałoby 6,1 proc. pytanych (- 0,2 pkt. proc.).

14,7 proc. ankietowanych przez IBRiS nie wie, na kogo oddałoby głos.

Chęć uczestniczenia w wyborach deklaruje 45,9 proc. respondentów, wśród nich 33,9 proc. - zdecydowanie.

Nie chce iść do wyborów 49,1 proc. pytanych, a zdecydowanie odmawia udziału w nich 27,6 proc. Zdania nie ma 4,9 proc.

Sondaż IBRIS dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 21-22 grudnia metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA