fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

BBC o zwycięstwie "nacjonalistycznego i konserwatywnego" PiS

AFP
"PiS wszedł w spór z UE o reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości, był także krytykowany za stanowisko w sprawie praw gejów" - pisze BBC w informacji na temat wygranych przez PiS wyborów parlamentarnych.

W swojej informacji o wyborach w Polsce BBC nazywa PiS "konserwatywną i nacjonalistyczną partią". Z kolei Koalicja Obywatelska - określona jako "główny rywal" PiS - sklasyfikowana jest jako partia centrowa.

BBC cytuje wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, w którym prezes PiS mówił, że "Polska musi się zmienić bardziej i musi się zmienić na lepsze".

Pisząc o wyborach w Polsce BBC podkreśla, że kampania wyborcza ogniskowała się m.in. wokół praw osób homoseksualnych. "PiS - i Kościół katolicki - utrzymują, że prawa gejów są zagrożeniem dla tradycyjnych polskich rodzin i wartości" - czytamy.

BBC przypomina też, że rok temu UE nakazała rządowi PiS wstrzymanie nowych przepisów, które "według krytyków (partii rządzącej" dałyby PiS kontrolę nad Sądem Najwyższym".

"Rządząca partia utrzymywała, że reformy są potrzebne, aby usunąć sędziów wyznaczonych na stanowiska w czasie komunizmu i sprawić, by sądy były bardziej wydajne" - czytamy w BBC.

"Ale Komisja Europejska - organ wykonawczy UE - przekonywała, że reformy podważają praworządność dając partii rządzącej kontrolę nad sądownictwem" - dodaje BBC.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA