fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Młodsza siostra Kim Dzong Una pojawiła się publicznie

AFP
Młodsza siostra Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong, pojawiła się po raz pierwszy od 50 dni publicznie, biorąc udział w "Igrzyskach Powszechnych", wydarzeniu propagandowym, których otwarcie Kim Dzong Un miał otwarcie skrytykować.

Kim Jo Dzong towarzyszyła Kimowi m.in. w czasie jego spotkań z Donaldem Trumpem. Ostatni taki szczyt, w Hanoi, skończył się fiaskiem w związku z faktem, że USA nie chciały zgodzić się na zniesienie części sankcji nałożonych na Koreę Północną jeśli Pjongjang nie zdecyduje się na całkowitą denuklearyzację.

Po szczycie Kim Dzong Un miał kazać siostrze nie pojawiać się publicznie.

Na otwarciu Igrzysk Masowych siostra stała jednak u boku Kim Dzong Una.

U boku Kima pojawiła się też jego żona, Ri Sol-ju.

Kim Dzong Un miał po otwarciu Igrzysk skrytykować występ gimnastyczek i tancerek zarzucając odpowiedzialnym za przygotowanie choreografii "nieodpowiednie podejście do pracy" wytykając te elementy występu, które nie przypadły mu do gustu.

KCNA informuje, że Kim Dzong Un podkreślił, że artyści "mają bardzo ważne obowiązki wobec kształtowania konstrukcji socjalistycznej kultury" oraz "wyznaczył w jaki sposób właściwie implementować rewolucyjną politykę partii w litertaurze i sztuce".

Na otwarciu Igrzysk był też obecny Kim Jong Chol, w przeszłości uznawany za prawą rękę Kim Dzong Una, który jednak stracił wpływy po fiasku szczytu w Hanoi.

Kim Jo Dzong nie pojawiała się publicznie od kwietnia.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA