fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Michał Szczerba: Słów Szydło nie wygumkują jak serduszka WOŚP

rp.pl
- Beata Szydło w Oświęcimiu wróciła do stosowanej wcześniej narracji budzenia strachu - powiedział poseł PO Michał Szczerba.

Czy Polska powinna przyjąć uchodźców? - Powinniśmy okazywać solidarność z tymi, którzy tej solidarności potrzebują. Wczoraj biskupi mówili, że Chrystus ma twarz uchodźcy. Tych słów nie da się zagłuszyć. Mam wrażenie, że PiS od półtora roku gra nieustannie na ksenofobicznej nucie. Próbują strachem zabełtać Polakom w głowie. To jest środowisko handlarzy strachu. Premier Szydło okazała się handlarką strachu, bo nawet nie potrafiła uszanować tego wielkiego cmentarza Europy - powiedział Michał Szczerba.

Co premier Szydło powinna zrobić po swoim wystąpieniu w Oświęcimiu? - Nie da się wygumkować tego wystąpienia, tak jak próbował robić to Jacek Kurski w przypadku serduszka WOŚP. Te słowa padły, gdzie najlepszym zachowaniem jest milczenie. Pokazał to papież Franciszek. Ona (Beata Szydło - red.) tego nie uszanowała. Pokazała tę samą narrację - budzenie strachu, emocji i lęku - powiedział polityk PO.

Szczerba podkreślił, że żaden uchodźca, który był rozlokowany w Europie na mocy porozumienia w września 2015 roku, nie uczestniczył w żadnym akcie terrorystycznym. - To są nieustanne, także w przypadku telewizji reżimowej, próby wykorzystywania sytuacji, które dzieją się w Europie i łączenia tego z uczestnictwem w solidaryzowaniu się - powiedział gość programu.

- Gdyby Beata Szydło przyjęła uchodźców, gdyby okazała miłosierne serce jednemu dziecku, jednej matce, ta cała haniebna narracja przestałaby funkcjonować. Ludzie dostrzegliby, że to są normalni ludzie, którzy potrzebują naszego wsparcia - dodał.

Donald Tusk niepotrzebnie się w wewnętrzne sprawy Polski? Po co wpis na Twitterze, w którym krytykuje Beatę Szydło? - Donald Tusk bardzo często jest sumieniem, który przypomina temu rządowi, co można, a czego nie można, gdy dzieją się haniebne rzeczy. Gdy cmentarz Europy i miejsce pamięci, gdzie słowo "człowiek" jest najważniejsze, zamieniany jest w przestrzeń propagandową, wtedy mówi "nie". Mówi to człowiek, który był premierem w naszym kraju - skomentował Szczerba. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA