fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Gwiazda YouTube'a z dożywotnim zakazem gry w Fortnite'a

YouTube
FaZe Jarvis, gwiazda YouTube'a i profesjonalny gracz został dożywotnio usunięty z serwerów Fortnite'a za oszukiwanie w czasie gry - informuje Sky News.

Jarvis należący do grupy eSportowej FaZe Clan korzystał z "aimbota" - programu działającego w tle przy graniu, który automatycznie ustawia celownik na przeciwnikach - w czasie pojedynku w sieci, który transmitował na swoim kanale na YouTube.

Twórcy Fortnite'a, Epic Games, za używanie niedozwolonego programu nałożyli na Jarvisa dożywotni zakaz gry w Fortnite'a.

Jarvis nie może też pojawiać się na imprezach związanych z rozgrywkami Fortnite'a, ani tworzyć treści związanych z grą.

17-letni Jarvis umieścił nagranie na YouTube, na którym - ze łzami w oczach - przyznał, że nie spodziewał się, że zostanie ukarany dożywotnim zakazem.

- To był wielki błąd z mojej strony - przyznał.

Regulamin społeczności Fortnite'a zakazuje oszukiwania w trakcie rozgrywki i przewiduje za używanie niedozwolonych programów kary - w tym stałe wykluczenie ze społeczności graczy.

Jednak fani FaZe Jarvisa uważają, że został ukarany zbyt surowo. Na Twitterze pojawił się nawet hashtag #FreeJarvis, pod którym domagają się złagodzenia kary dla gracza.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA