fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niepełnosprawni

#RZECZoPRAWIE: Michałkiewicz o programie "Za życiem" i pomocy niepełnosprawnym

Krzysztof Michałkiewicz
rp.pl
W czwartkowym programie #RZECZoPRAWIE gościem Jolanty Ojczyk był Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych.

- Chcemy, żeby mieszkania chronione, które są w programie „Za życiem” były też odpowiednio wpisane w zadaniach gminy. W tej chwili prowadzenie takich mieszkań należą do zadań nieobowiązkowych. Zmieniamy przepisy tak, by mieszkania były bardziej dostosowane i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wprowadzamy dwa rodzaje mieszkań chronionych: mieszkania treningowe i mieszkania wspierane.

 

- W mieszkaniach treningowych będzie okres przygotowywania do zamieszkania samodzielnie. W mieszkaniach wspieranych będzie możliwość dostosowania pod konkretne potrzeby danej osoby i także system wsparcia będzie krojony na miarę potrzeb tej osoby.

 

- Gmina powinnam dbać o zaspokajanie potrzeb wspólnoty lokalnej. Chcemy żeby tam była taka możliwość i żeby gminy czuły się odpowiedzialne za to, że wśród ich mieszkańców są też niepełnosprawni, którzy mają specjalne potrzeby m.in. mieszkaniowe.

 

- Planujemy co roku dofinansowywać utworzenie 50-ciu takich mieszkań.

Michalkiewicz w #RZECZoPRAWIE

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA