fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Wizz Air odwołuje loty do Polski z trzech krajów

Bloomberg
Węgierski Wizz Air odwołuje wszystkie loty do polskich lotnisk z Czarnogóry, Portugalii i Szwecji - poinformowała linia lotnicza w komunikacie.

Decyzja o odwołaniu lotów, to efekt nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym.

"Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, które reguluje zasady wykonywania pasażerskich lotów międzynarodowych, lista Państw do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski została zmodyfikowana" - napisano w komunikacie Wizz Air.

Rozporządzenie zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji, Portugalii oraz do Luksemburga.

Według komunikatu węgierskiego przewoźnika przynajmniej do 11 sierpnia tego roku do Polski nie będzie można realizować połączeń z Portugalii, Szwecji, Czarnogóry i Luksemburga, dlatego też Wizz Air odwołuje wszystkie swoje loty z Portugalii, Szwecji i Czarnogóry.

Z listy krajów, do których można było dotychczas latać, zniknęła Czarnogóra. Wciąż są na niej: Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Południowa i Ukraina.

Zakazy lotów zniesiono w stosunku do Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Tunezji, Turcji, Urugwaju i Australii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA