fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Amerykańscy piloci domagają się wstrzymania lotów do Chin

Pasażerowie na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles w Kalifornii
AFP
Piloci i personel pokładowy amerykańskich linii lotniczych, które wciąż latają do chin domagają się natychmiastowego wstrzymania połączeń. Wszystko z obawy przed groźnym koronawirusem.

Piloci American Airlines złożyli pozew domagając się natychmiastowego wstrzymania lotów na chińskie lotniska.

W Chinach zanotowano już niemal10 tys. przypadków koronawirusa. 213 osób już zmarło, a wirus 2019-nCoV przedostał się już do 18 krajów na całym świecie, prawdopodobnie za pośrednictwem pasażerów linii lotniczych - pisze agencja Reutera.

Amerykańskie władze radzą swoim obywatelom unikania podróży do Azji, a zwłaszcza do Chin. Linie lotnicze ograniczają połączenia z lotniskami w Kraju Środka, ale nie rezygnują z nich zupełnie.

Piloci American Airlines nie chcą latać do Chin
AFP

Według agencji Reutera Biały Dom wciąż zastanawia się czy zakazać lotów do tego kraju. Jednak decyzja wciąż nie została podjęta.

Tymczasem związek zawodowy pilotów Allied Pilots Association (APA), który reprezentuje 15 tys. amerykańskich pilotów cywilnych, uważa taką bezczynność władz za niebezpieczna i do sądu w Teksasie złożył pozew domagając się natychmiastowego wstrzymania połączeń lotniczych z Chinami.

Linie lotnicze nie chcą komentować pozwu, ale wstrzymały połączenia z Los Angeles do Pekinu i Szanghaju. Wciąż jednak można skorzystać z połączeń z lotniska w Dallas. Według amerykańskich mediów American Airlines przestana latać do Chin dopiero 9 lutego.

Na odwołanie połączeń z lotniskami w Chinach zdecydowało się już wiele linii lotniczych na całym świecie, m.in. Air France KLM SA, British Airways, niemiecka Lufthansa oraz prywatne, brytyjskie linie Virgin Atlantic.

Na wstrzymanie połączeń lotniczych z Chinami zdecydowały się Włochy i Pakistan, a Rosjanie całkowicie zamknęli granicę i nie tylko ruch lotniczy, ale także i kolejowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA