fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Lekarze popierają strajk pielęgniarek i grożą własnym

Medycy
Fotorzepa/ Robert Gardziński
OZZL wzywa lekarzy do udziału w referendum Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) i wyrażenia zgody na ich strajk. Zapowiada też, że jeśli resort zdrowia nie będzie kontynuował negocjacji w sprawie pensji dla specjalistów, w spory zbiorowe będą wchodzić także lekarze.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL) poparł działania OZZPiPw postaci wszczynania sporów zbiorowych przez organizacje zakładowe związku. Wezwał też wszystkich lekarzy zatrudnionych w szpitalach i innych zakładach opieki zdrowotnej, w których OZZPiP będzie przeprowadzał referenda strajkowe do wzięcia w nich udziału i wyrażenia zgody na strajk pielęgniarskich związkowców.

Lekarze zapowiedzieli również, że dalszy brak postępu w negocjowaniu nowej wysokości tzw. współczynnika pracy dla lekarza specjalisty w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych spowoduje, że OZZL zacznie wchodzić w spory zbiorowe swoich organizacji zakładowych.

Według przewodniczącego OZZL dr Krzysztofa Bukiela, resort zdrowia od maja nie jest w stanie przedstawić swojego stanowiska w tej sprawie, choć poprzedni minister zdrowia Łukasz Szumowski uznał jego wysokość (1,27 przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce) za zbyt niską.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA