fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Kraśnik wycofuje się z uchwały o "strefie bez LGBT"

Fotorzepa, Piotr Guzik
Rada Miasta Kraśnik zdecydowała dziś o uchyleniu kontrowersyjnej uchwały z 2019 roku, która czyniła miasto "strefą wolną od LGBT". Obowiązywała 700 dni.

Uchwała o ustanowieniu Kraśnika strefą bez LGBT została przyjęta przez radnych w czerwcu 2019 roku.

Pomysłodawcą uchwały był wiceprzewodniczący rady, Roman Bijak z PiS. Proszony  o rozwinięcie skrótu LGBT, wyjaśniał wówczas: -Lejsbijski…Lesbijki Geje tam...Bio tam...Cośtam.

Bijak wyjaśniał, że osoby z tego środowiska dążą do seksualizacji dzieci i mówił o podważaniu świętości polskiej rodziny "luźnymi związkami, jakimiś partnerskimi".

Dziś radni Kraśnika zdecydowali o uchyleniu wspomnianej uchwały. Stało się tak głosami 9 osób, przy sprzeciwie 6 i wstrzymaniu się 4.

Kraśnik jest szóstym miastem, które wycofało kontrowersyjną uchwałę.

Konsekwencją jej wprowadzenia w 2019 roku była m.in. powszechna krytyka na świecie, ale skutki były również wymierne: np. Norwegia zdecydowała, że miasta, które ją przyjęły stracą pieniądze z tzw. Funduszy Norweskich, przeznaczonych na przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom społecznym, zaś Parlament Europejski podjął uchwałę o ustanowieniu całego terytorium Wspólnoty "Strefą Wolności LGBTIQ".

Źródło: Dziennik Wschodni
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA