fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Biskup: Komunia na rękę częścią "diabolicznego ataku" na Eucharystię

François-Régis Salefran [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
Gwinejski biskup Robert Sarah, watykański prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, wezwał do większego szacunku wobec Najświętszego Sakramentu. Praktykę przyjmowania Komunii Św. do ręki nazwał częścią ataku szatana na Kościół.

W przedmowie do książki na ten temat kardynał Robert Sarah ubolewał nad brakiem czci dla Najświętszego Sakramentu. - Najbardziej podstępny, diaboliczny atak polega na próbach gaszenia wiary w Eucharystię, zasiewaniu błędów i propagowania niewłaściwego sposobu jej otrzymywania - napisał.

- Prawdziwa wojna między Michałem i jego aniołami z jednej strony, a Lucyferem z drugiej, trwa w sercu wiernych: celem szatana jest ofiara Mszy św. i prawdziwa obecność Jezusa w konsekrowanej hostii. Dlaczego nalegamy na przyjmowanie komunii w pozycji stojącej? Skąd taka postawa braku poddania się znakom Boga? - pytał biskup.

Jego zdaniem przyjmowanie komunii w pozycji klęczącej i nie na ręce jest bardziej dostosowane do powagi sakramentu. - Mam nadzieję, że może nastąpić ponowne odkrycie i promocja piękna i duszpasterskiej wartości tego sposobu (przyjmowania komunii). W mojej opinii i osądzie jest to ważne pytanie, nad którym dzisiejszy Kościół musi się zastanowić - stwierdził.

Przedmowa kardynała pojawiła się w książce "Rozdawanie komunii na ręce: Badania historyczne, prawne i pastoralne" Federico Bortoliego.

Kard. Sarah skrytykował też "zniewagi" wobec Najświętszego Sakramentu. Według niego należą do nich nie tylko satanistyczne "czarne msze", ale także komunie świętokradcze i "interkomunię" (otrzymywane przez niekatolików).

- Dlaczego nie klękamy, aby przyjąć komunię na wzór świętych? Czy to naprawdę zbyt upokarzające, by kłaniać się i klękać przed Jezusem Chrystusem? - pytał watykański hieracha.

Źródło: rp.pl/ Catholic Herald
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA