fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

WHO: Europa u progu trzeciej fali koronawirusa

Europa nie wykorzystała czasu na przygotowanie odpowiedniej infrastruktury
AFP
Wysoki urzędnik WHO, dr David Nabarro ostrzegł, że na początku 2021 roku Europie grozi trzecia fala pandemii koronawirusa. Jego zdaniem latem po opanowaniu pierwszej fali nie przygotowano odpowiedniej infrastruktury.

Nabarro, który jest doradcą Światowej Organizacji Zdrowia w walce z pandemią SARS-CoV-2, rozmawiał ze szwajcarskimi mediami.

Ten właśnie kraj wskazał jako przykład pochopnego luzowania restrykcji okołocovidowych - szwajcarskie władze zezwoliły np. na korzystanie z wyciągów narciarskich pod warunkiem, że w wagonikach narciarze będą nosić maseczki.

Czytaj także:

Zachorowań na Covid przybywa, a leku nadal brak

Nabarro zauważył, że większość krajów w Europie, po poradzeniu sobie z pierwszą falą pandemii, nie wykorzystała miesięcy letnich do stworzenia odpowiedniej infrastruktury do zwalczania wirusa.

- Jeśli teraz nie zbudują niezbędnej infrastruktury, trzecią falę będą mieli na początku przyszłego roku - mówił urzędnik.

Doktor Nabarro uważa, że w wielu krajach podejmowane są ryzykowne decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń, podczas gdy w równie wielu z nich notowane są  rekordowe liczby zakażeń SARS-CoV-2 i zgonów z powodu Covid-19.

Chwali natomiast Koreę Południową i inne kraje Azji, w których zdyscyplinowane społeczeństwo przestrzega zasad higieny i chroni grupy najbardziej narażone.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA