fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nieoficjalnie: Część sklepów w galeriach handlowych zostanie otwarta

AFP
Jeśli uda się zapewnić dwa metry odstępu między klientami, to placówka zostanie otwarta - tak, według nieoficjalnych informacji RMF FM, ma wyglądać łagodzenie wprowadzonych przez władze obostrzeń dotyczących funkcjonowania sklepów i punktów usługowych. Decyzja w sprawie stopniowego otwierania gospodarki ma zapaść po świętach.

W czwartek rząd przedłużył okres obowiązywania restrykcji w przemieszczaniu się obywateli. Wciąż obowiązują wcześniej ogłoszone ograniczenia działalności galerii handlowych, lokali gastronomicznych i punktów rozrywki.

- Staramy się przebudować szybko państwo w taki sposób, żeby można było żyć, pracować i taki szczegółowy plan przedstawimy zaraz po świętach - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Chcemy po świętach przedstawić bardzo dokładnie przemyślany plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej - dodał.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, plan łagodzenia obostrzeń w działalności sklepów i punktów usługowych przewiduje uzależnienie liczby klientów mogących jednocześnie przebywać w danym miejscu nie od liczby kas, jak obecnie, lecz od powierzchni danego sklepu.

W galeriach handlowych miałyby zostać otworzone sklepy odzieżowe - wstęp do nich miałby być limitowany, a klienci musieliby mieć rękawiczki i maseczki ochronne. Otworzone miałyby zostać także salony fryzjerskie i kosmetyczne z zastrzeżeniem, że wewnątrz jednocześnie nie może przebywać zbyt wiele osób.

Zmiany miałyby być wprowadzane zgodnie z zasadą, że otwarte zostaną te placówki, w których uda się zapewnić dwa metry odstępu między klientami. Wejście zmian w życie zależy od rozwoju epidemii w Polsce.

W Polsce potwierdzono dotąd 5742 przypadki koronawirusa, 175 zakażonych osób zmarło.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA