fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Trump chce przeznaczyć 2,5 mld dol. na walkę z koronawirusem

AFP
Prezydent Donald Trump zwróci się do Kongresu z prośbą o przeznaczenie 2,5 mld dolarów na walkę z epidemią koronawirusa - informuje Reuters. Ponad miliard dolarów ma być przeznaczone na prace nad szczepionką przeciwko wirusowi.

Z powodu zarażenia się koronawirusem na całym świecie zmarło 2700 osób, a zaraziło się nim 80098. Koronawirus 2019-nCoV pojawił się w Chinach w grudniu 2019 roku. W ostatnich dniach ogniska wirusa wykryto w północnych Włoszech, Iranie i Korei Południowej.

Pieniądze, o które Trump zwróci się do Kongresu, mają zostać przeznaczone na prace nad szczepionką, a także leczenie chorych u których wykryty zostanie koronawirus i tworzenie zapasów sprzętu ochronnego, takiego jak maski.

W związku z pojawieniem się ogniska koronawirusa w Korei Południowej, armie USA i Korei rozważają zmniejszenie liczby wspólnych ćwiczeń w związku z obawami o rozprzestrzenianie się wirusa. Minister obrony Korei, Jeong Kyeong-doo, w czasie wizyty w Pentagonie poinformował szefa Departamentu Obrony USA, Marka Espera, że u 13 żołnierzy południowokoreańskiej armii wykryto wirusa 2019-nCoV.

- Traktujemy tę sytuację jako poważną - podkreślił Jeong dodając, że w związku z pojawieniem się ogniska wirusa w Korei Południowej nakazał wstrzymać wydawanie przepustek żołnierzom.

Wcześniej amerykańska armia ujawniła, że 61-letnia kobieta z Korei Południowej, u której wykryto wirusa, wcześniej była na terenie bazy wojskowej USA w Daegu. Kobieta jest wdową po członku amerykańskich sił zbrojnych.

W Korei Południowej jak dotąd koronawirusa wykryto u 893 osób. Osiem z nich zmarło.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA