fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus na Wyspach: Liczba chorych się podwoiła

AFP
W Wielkiej Brytanii stwierdzono cztery nowe przypadki infekcji koronawirusem 2019-nCoV - łącznie na terenie Wielkiej Brytanii wirusa wykryto już u ośmiu osób.

Osoby, u których wykryto koronawirusa, zostały już przewiezione do dwóch szpitali w Londynie.

Wszystkie te osoby miały zarazić się wirusem u Brytyjczyka, z którym spotkali się w kurorcie we francuskich Alpach. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że jest tzw. super roznosicielem koronawirusa.

Pierwszą osobą, u której stwierdzono obecność koronawirusa w Wielkiej Brytanii, był student Unwiersytetu w Yorku i jego krewny. Wirusa wykryto u nich 31 stycznia, wkrótce po tym, jak wrócili z Chin.

6 lutego wirusa wykryto u trzeciej osoby - Brytyjczyka, który może być "super roznosicielem" koronawirusa (mężczyzna mógł nim zarazić nawet siedem osób), po tym jak sam zaraził się nim w Singapurze.

9 lutego koronawirusa wykryto u osoby, która wróciła z kurortu Les Contamines-Montjoie w Alpach, gdzie spotkała się z potencjalnym "super roznosicielem" wirusa.

Ten ostatni miał łącznie zarazić pięciu Brytyjczyków, w tym dziewięcioletnie dziecko. Ponadto czterech Brytyjczyków przebywających na Majorce jest podejrzewanych o to, że zarazili się od potencjalnego "super roznosiciela".

Tymczasem władze Wielkiej Brytanii uznały wirusa za "poważne i bliskie" zagrożenie dla zdrowia publicznego, co ma pozwolić na skuteczniejsze izolowanie osób podejrzanych o bycie nosicielami koronawirusa.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA